W dobie postępującej technologii, cyfryzacji i rosnącej roli komputerów w codziennym życiu i w szkołach, wielu uczniów w ramach programu rządowego otrzyma nieodpłatnie laptopy, które będą służyły im przez kolejne lata edukacji. To zdecydowanie pozytywna inicjatywa, która ma na celu zapewnienie dostępu do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Jednakże istnieje pewne zrozumienie, że takie laptopy są przeznaczone wyłącznie do nauki, Internetu i obsługi zwykłych programów. W przypadku, gdy uczniowie chcieliby również korzystać z komputera do gier i rozrywki, warto rozważyć zakup komputera stacjonarnego dla graczy.

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W KOMPUTER STACJONARNY?

Komputery stacjonarne są dedykowane specjalnie do obsługi wymagających gier i programów. Ich specyfikacja jest znacznie bardziej zaawansowana niż w przypadku typowych laptopów, które są dostarczane uczniom do nauki. PC wyposażone są w wydajne procesory, dużą ilość pamięci RAM, pojemne dyski twarde oraz dedykowane karty graficzne. Dzięki temu zapewniają one znacznie wyższą wydajność niż laptopy. Jeżeli uczniowie mają zamiar cieszyć się najnowszymi tytułami gier, korzystać z zaawansowanej grafiki, płynnej rozgrywki, rozwijać swoje pasje twórcze to desktop będzie idealną opcją dla nich.

Należy pamiętać, że taki zakup to inwestycja na lata. Komputery stacjonarne oferują znacznie większe możliwości rozbudowy niż laptopy. Dla uczniów, którzy są pasjonatami gier, możliwość modyfikacji i ulepszania posiadanego sprzętu jest niezwykle istotna. Łatwość w dostosowywaniu PC do zmieniających się potrzeb gwarantuje swobodę i elastyczność. W przeciwieństwie do laptopa, który ma ograniczone możliwości rozbudowy, desktop może być stale ulepszany, co pozwala na osiągnięcie najlepszych doświadczeń podczas grania.

Komputer dla gracza może stanowić doskonałe narzędzie dla przyszłych twórców, takich jak graficy czy programiści. Dzięki wysokiej wydajności graficznej, potężnej mocy obliczeniowej, dużej pamięci masowej i możliwości rozbudowy, spełnia on wszystkie wymagania tych kreatywnych zawodów. Zaawansowane karty graficzne umożliwiają grafikom płynne renderowanie i manipulację dużymi plikami, co przekłada się na realistyczne efekty wizualne. Programiści natomiast mogą korzystać z wydajnych procesorów i dużej ilości pamięci RAM, co przyspiesza przetwarzanie danych i efektywne kodowanie.

Kolejną zaletą PC jest znacznie większą ergonomia i wygoda podczas długotrwałego użytkowania. Dla młodych osób, które spędzają wiele godzin przy komputerze, odpowiednia pozycja ciała i wygodne krzesło mają ogromne znaczenie dla ich komfortu. Komputery stacjonarne umożliwiają wybór odpowiedniego monitora, klawiatury i myszy, które można dostosować do własnych preferencji. Można wybrać monitor o większej przekątnej, o lepszej jakości obrazu i większej rozdzielczości, a to przekłada się na lepsze doświadczenie w grach. Dodatkowo odpowiedni fotel, ergonomiczna klawiatura i mysz zapewniają wygodę podczas intensywnego korzystania z komputera. Dzięki temu uczniowie mogą cieszyć się dłuższym i bardziej komfortowym użytkowaniem sprzętu, a jednocześnie dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie podczas długich sesji gry. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem eksperckim, dlaczego ergonomia stanowiska i prawidłowa postawa jest ważnym elementem: predatorgames.pl/prawidlowa-sylwetka-i-ergonomia-stanowiska-gracza

JAKI KOMPUTER STACJONARNY WYBRAĆ? OTO NASZE PROPOZYCJE:

SERIA ACER NITRO

Acer Nitro 50 to seria komputerów stacjonarnych, która oferuje wiele korzyści dla użytkowników. Dzięki wydajnym procesorom, kartom graficznym i dużej ilości pamięci RAM, desktopy Nitro 50 zapewniają płynną i satysfakcjonującą rozgrywkę oraz efektywną pracę. Dodatkowo komputery Nitro 50 posiadają wbudowane moduły Wi-Fi, dzięki czemu nie trzeba się martwić o dostęp do połączenia internetowego.

Obudowa tych PC wyróżnia się dynamicznymi konturami, podświetleniem LED o ognistej barwie i krawędziami z otworami wentylacyjnymi. Ponadto jego kompaktowa obudowa o pojemności 18 litrów doskonale mieści się na biurku lub podłodze.

Ta seria jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na gotowe i niedrogie komputery stacjonarne. Jest to idealny wybór dla początkujących graczy PC. Gdy z czasem zabraknie pamięci RAM, miejsca na dysku czy karta graficzna już nie będzie spełniać oczekiwań – użytkownik może samodzielnie rozbudować komputer, nie martwiąc się przy tym o utratę gwarancji.

SERIA PREDATOR ORION

Predator Orion to potężna, ale wciąż kompaktowa stacjonarna jednostka komputerowa dla graczy. Oferuję on wysoką wydajność i funkcjonalność dla zaawansowanych graczy i entuzjastów. Najnowsze procesory? Najmocniejsze karty graficzne? Najszybsze dyski SSD i pamięć RAM? Wyjątkowa obudowa? Niestandardowe chłodzenie? To wszystko znajdziesz w serii Orion od Predator.

Dodatkowo ten PC posiada dedykowany system chłodzenia, który utrzymuje temperaturę na odpowiednim poziomie, zapobiegając przegrzewaniu się i wpływając na wydajność. Za wszystko odpowiedzialne są nowe wentylatory Predator FrostBlade™ 2.0. Każdy z wentylatorów jest wyposażony w cztery diody LED RGB, umożliwiające podświetlenie PC w wybranym stylu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla zaawansowanych graczy i użytkowników, którzy potrzebują wysokiej jakości stacjonarnej jednostki komputerowej.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ KUPUJĄC KOMPUTER DLA GRACZA?

Istnieje kilka cech na które warto zwrócić uwagę, gdy zdecydujemy się na zakup komputera gamingowego. Ponieważ jest to często inwestycja na kilka lat, dobrze jest wziąć pod uwagę każdy element, który wpływa na późniejsze, dłuższe używanie danego sprzętu.

Dzięki takiemu podejściu kupujemy komputer, który sprosta wciąż rozwijającej się technologii tworzenia gier.

ZATEM NA CO PATRZYMY?

Po pierwsze, procesor. To jego moc i wielkość będzie odpowiadać za działanie całego komputera. Warto wybrać sprzęt z mocniejszym procesorem, który będzie w stanie obsłużyć nowoczesne gry. Co więcej, dobrze wybrany procesor pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości karty graficznej. A ta jest jedną z najważniejszych cech dla graczy. To ona będzie wypływać na generowanie i wyświetlanie obrazu. Współczesne gry oferują nam zaawansowane i skomplikowane animacje, które wymagają odpowiedniej wydajności karty graficznej. Dlatego należy zdecydować się na tę o odpowiedniej mocy obliczeniowej. Tu dwoma najpopularniejszymi modelami są GTX oraz RTX. Pierwsza pozwoli nam grać w najnowsze tytuły. Oferuje ona dobrą wydajność w grach w rozdzielczości Full HD, popularnych tytułach online czy też pracy graficznej. Jednak druga wydobędzie wszystkie szczegóły i detale graficzne. Są to karty dedykowane dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość wizualną i najnowsze technologie w świecie gamingu i grafiki komputerowej. Dzięki temu gra stanie się prawdziwą przyjemnością również dla oka.

Trzecim istotnym elementem jest pamięć RAM. To ona będzie wpływać na wydajność komputera w grach. Najlpepiej postawić na to rozwiązanie, które oferuję nam minimum 16 GB pamięci RAM.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dysk twardy. Wybierz komputer z szybkim dyskiem SSD. Dysk SSD pozwoli na szybkie wczytywanie gier i skraca czas ich ładowania pomiędzy różnymi poziomami.

Każdy gracz wie, że, odpowiednie chłodzenie komputera jest istotne, aby uniknąć przegrzewania się podzespołów i utrzymania optymalnej wydajności systemu podczas intensywnego grania. Dlatego na ten aspekt warto również zwrócić uwagę.

ZOBACZ JAKIE MODELE KOMPUTERÓW STACJONARNYCH REKOMENDUJEMY:

KOMPUTERY DO 4 500 ZŁ

Acer Nitro 50 N50-640 / DG.E2VEP.00F

nitro 50

Procesor: Intel® Core™ i5-12400F 6x2.50-4.40 GHz

Karta graficzna: NVIDIA® GeForce GTX 1660 SUPER 6 GB GDDR6 (1x HDMI 1x DP 1x DVI)

Pamięć RAM: 16 GB DDR4 (2x8 GB)

Dysk SSD: 512 GB SSD

System operacyjny: Windows 11

Kup teraz

Predator Orion 3000 PO3-640 / DG.E2WEP.006

orion 3000

Procesor: Intel® Core™ i5-12400F 6x2.50-4.40 GHz

Karta graficzna: NVIDIA® GeForce GTX1660

Pamięć RAM: 16 GB DDR4 (2x8 GB)

Dysk SSD: 512 GB SSD

System operacyjny: Windows 11

Kup teraz

KOMPUTERY POWYŻEJ 4 500 ZŁ

Acer Nitro 50 N50-640 / DG.E2VEP.00C

nitro 50

Procesor: Intel® Core™ i5-12400F 6x2.50-4.40 GHz

Karta graficzna: NVIDIA® GeForce RTX 3060 Ti 8 GB GDDR6 (1x HDMI 3x DP)

Pamięć RAM: 16 GB DDR4 (2x8 GB)

Dysk SSD: 1024 GB SSD

System operacyjny: Windows 11

Kup teraz

Predator Orion 3000 PO3-640 / DG.E2WEP.007

orion 3000

Procesor: Intel® Core™ i7-12700F 12x2.10-4.90 GHz

Karta graficzna: NVIDIA® GeForce RTX 3070 8 GB GDDR6 (1x HDMI 3x DP)

Pamięć RAM: 16 GB DDR4

Dysk SSD: 1024 GB SSD

System operacyjny: Windows 11

Kup teraz

KOMPUTERY POWYŻEJ 10 000 ZŁ

Predator Orion 7000 PO7-640 / DG.E2TEP.008

orion 7000

Procesor: Intel® Core™ i9-12900K 16x2.40-5.20 GHz

Karta graficzna: NVIDIA® GeForce RTX 3090 24 GB GDDR6X (1x HDMI 3x DP)

Pamięć RAM: 32 GB DDR5 (2x16 GB)

Dysk SSD: 2x 1TB SSD

System operacyjny: Windows 11

Kup teraz

Predator Orion 7000 PO7-640 / DG.E2TEP.007

orion 7000

Procesor: Intel® Core™ i7-12700K 16x3.60-5.0 GHz

Karta graficzna: NVIDIA® GeForce RTX 3090 24 GB GDDR6X (1x HDMI 3x DP)

Pamięć RAM: 32 GB DDR5 (2x16 GB)

Dysk SSD: 2x 1TB SSD

System operacyjny: Windows 11

Kup teraz

KOMPUTER WYBRANY? CZAS NA MONITOR!

Wybór odpowiedniego monitora jest bardzo ważny. Dlaczego? To element, na którym skupiony jest wzrok i uwaga dziecka, więc powinien on być poprawnie dopasowany do użytkownika i mieć też funkcje ochronne dla wzroku. Odpowiednie parametry, takie jak rozdzielczość, rozmiar i odświeżanie, może znacząco wpłynąć na komfort wzrokowy. Długotrwałe granie na nieodpowiednim monitorze może prowadzić do zmęczenia oczu, podrażnień i problemów zdrowotnych. Monitor to nie tylko uzupełnienie komputera PC, może też służyć jako dodatkowy, większy ekran dla laptopa.

SERIA NITRO.

Seria Nitro oferuje wiele modeli monitorów z różnymi specyfikacjami, takimi jak rozmiar ekranu, rozdzielczość, częstotliwość odświeżania i czas reakcji, aby spełnić potrzeby każdego użytkownika. Dzięki swoim specjalistycznym funkcjom monitory te są idealne do grania w gry, oglądania filmów, edycji wideo i pracy biurowej. Wiele modeli monitorów Nitro posiada technologie, takie jak AMD FreeSync, aby uniknąć rozrywania obrazu i zacięć podczas rozgrywki. Inne funkcje, takie jak wysoka częstotliwość odświeżania, szybki czas reakcji, zapewniają płynne i natychmiastowe reakcje na ruchy gracza, co daje przewagę w rozgrywce. W grach, gdzie szybka reakcja jest kluczowa, taka jak strzelanki czy gry sportowe, każda milisekunda się liczy.

MONITORY PREDATOR.

Monitory dla graczy Predator to wysokiej jakości urządzenia, zaprojektowane specjalnie dla wymagających graczy.

To szeroka gama produktów z najróżniejszymi specyfikacjami, takimi jak rozmiar ekranu, rozdzielczość, częstotliwość odświeżania, czas reakcji i dodatkowymi funkcjami zaprojektowanymi specjalnie dla graczy. Dzięki swojemu zaawansowanemu i solidnemu wykonaniu, monitory Predator są doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie płynną i wyraźną pracę z wysoką jakością obrazu.

Oprócz wyżej wymienionych zalet wyróżniają się one designem, charakterystycznym dla całej serii produktów z tej rodziny, dlatego też mogą być uzupełnieniem posiadanego już komputera Predator. Oprócz designu liczy się wykonanie i komponenty, z których tworzone są te monitory to najwyższa jakość.

O jakości monitorów Predator świadczy to iż wielokrotnie wybrane one były oficjalnym monitorem na jeden z największych turniejów esportowych - Intel Extreme Masters (IEM) i nie tylko.

ZOBACZ JAKIE MODELE MONITORÓW REKOMENDUJEMY:

MONITORY DO 1 500 ZŁ

Nitro QG240YH3BIX / UM.QQ0EE.301

orion 3000

Przekątna i rozdzielczość: 23.8” 1920 x 1080 (FullHD) IPS

Częstotliwość odświeżania ekranu: 100 Hz

Czas reakcji: 1 ms (VRB)

Technologia synchronizacji obrazu: FreeSync™

Technologia ochrony oczu: Redukcja migotania / Filtr światła niebieskiego

Złącza: VGA x1 / HDMI x2 / Wyjście słuchawkowe x1

Pozostałe: Możliwość montażu na ścianie / Regulacja pochylenia (przód/tył) / Wbudowane głośnik

Kup teraz

Nitro QG270H3BIX / UM.HQ0EE.301

orion 3000

Przekątna i rozdzielczość: 27” 1920 x 1080 (FullHD) IPS

Częstotliwość odświeżania ekranu: 100 Hz

Czas reakcji: 1 ms (VRB)

Technologia synchronizacji obrazu: FreeSync™

Technologia ochrony oczu: Redukcja migotania / Filtr światła niebieskiego

Złącza: VGA x1 / HDMI x2 / Wyjście słuchawkowe x1

Pozostałe: Możliwość montażu na ścianie / Regulacja pochylenia (przód/tył) / Wbudowane głośnik

Kup teraz

Predator XB253QGW / UM.KX3EE.W01

orion 3000

Przekątna i rozdzielczość: 24.5” 1920 x 1080 (FullHD) IPS / HDR400 / sRGB 99%

Częstotliwość odświeżania ekranu: 280 Hz

Czas reakcji: 1 ms (G2G)

Technologia synchronizacji obrazu: NVIDIA G-SYNC™ Compatible (HDMI VRR)

Technologia ochrony oczu: Redukcja migotania / Filtr światła niebieskiego

Złącza: HDMI x2 / DisplayPort x1 / Wyjście audio x1 / USB

Kup terazMONITORY DO 4 000 ZŁ

Nitro XV322QUPbmiipphzx / UM.JX2EE.P08

orion 3000

Przekątna i rozdzielczość: 31.5", 2560 x 1440, IPS

Częstotliwość odświeżania ekranu: 165 Hz

Czas reakcji: 1 ms

Technologia synchronizacji obrazu: FreeSync Premium™

Technologia ochrony oczu: Redukcja migotania / Filtr światła niebieskiego

Złącza: HDMI x1 / DisplayPort x2 / Wyjście słuchawkowe x1 / USB

Kup teraz

Predator XB273UNVBMIIPRZX / UM.HX3EE.V05

orion 3000

Przekątna i rozdzielczość: 27", 2560 x 1440, IPS

Częstotliwość odświeżania ekranu: 170 Hz

Czas reakcji: 1 ms

Technologia synchronizacji obrazu: NVIDIA® G-SYNC™

Technologia ochrony oczu: Redukcja migotania / Filtr światła niebieskiego

Złącza: HDMI x2 / DisplayPort x1 / Wyjście słuchawkowe x1

Kup teraz

Predator XB323QKNVBMIIPRUZX / UM.JX3EE.V01

orion 3000

Przekątna i rozdzielczość: 31.5", 3840 x 2160 IPS

Częstotliwość odświeżania ekranu: 144 Hz

Czas reakcji: 1 ms

Technologia synchronizacji obrazu: NVIDIA® G-SYNC™

Technologia ochrony oczu: Redukcja migotania / Filtr światła niebieskiego

Złącza: HDMI x2 / DisplayPort x1 / Wyjście słuchawkowe x1 / USB

Kup teraz

A MOŻE MONITOR DO KONSOLI?

Nowoczesne konsole, takie jak PlayStation 5 lub Xbox Series X, zapewniają użytkownikom możliwość cieszenia się lepszą jakością grafiki i płynniejszą rozgrywką dzięki swoim zaawansowanym funkcjom. Aby w pełni wykorzystać potencjał tych konsol, warto dobrać odpowiedni monitor, który zapewni optymalne wrażenia wizualne. Istnieje kilka kluczowych czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru monitora.

Ważne przy wyborze takiego monitora będzie to, aby on obsługiwał rozdzielczość 4K, częstotliwość odświeżania minimum 120 Hz oraz posiadał minimum jedno złącze HDMI 2.1.

Wybrany przez nas monitor występuje w wersji 28” z rozdzielczością 3840 x 2160 4K UHD oraz posiada odświeżanie sięgające 144 Hz przy czasie reakcji 1 ms, dzięki czemu obraz będzie jeszcze bardziej płynny i bez zacięć. Dodatkowo ma on certyfikat VESA DisplayHDR 400, który nadaje nowe wrażenia z gier dzięki większej dokładności kolorów i lepszemu kontrastowi. Oczywiście nie zapomnieliśmy o tym by chronił on też oczy użytkownika, a zastosowane technologie w tym monitorze takie jak: BlueLightShield Pro, Flickerless, Acer ComfyView i Low Dimming sprawiają, że monitor nie razi tak mocno, a oczy się mniej męczą.

Nitro XV282KKV/ UM.PX2EE.V01

orion 3000

Przekątna i rozdzielczość: 28” 3840 x 2160 (UHD 4K) IPS / HDR400 / DCI-P3 90%

Częstotliwość odświeżania ekranu: 144 Hz

Czas reakcji: 1 ms (GTG)

Technologia synchronizacji obrazu: FreeSync™ Premium

Technologia ochrony oczu: Redukcja migotania / Filtr światła niebieskiego

Złącza: HDMI 2.1 x2 / DisplayPort x1 / Wyjście audio x1 / USB

Kup teraz

* Podane kategorie cenowe produktów są aktualne na miesiąc maj 2023 i ceny ostateczne produktów mogą nieznacznie się różnić.