Header

,17 kwietnia 2024

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Acer Chromebook Plus 515. Nasze odpowiedzi na Wasze najczęściej zadawane pytania.

Czym są coraz popularniejsze ostatnio Chromebooki, w tym nasz bohater, Acer Chromebook Plus 515? Dla kogo będą to sprzęty idealne i czym wyróżnia się system ChromeOS? To właśnie między innymi takie pytania najczęściej nam zadajecie przed zakupem.

Na te i wiele innych pytań dotyczących Chromebooków odpowiemy w poniższym tekście, byście nie mieli już żadnych wątpliwości, że Acer Chromebook Plus 515 NIE JEST tajemniczym, egzotycznym sprzętem, a świetną alternatywą dla tradycyjnych laptopów.

Czy Acer Chromebook Plus 515 to “normalny” laptop?

Z technicznego punktu widzenia Chromebooki to laptopy, które na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od klasycznych i powszechnie znanych urządzeń. Gdzie zatem tkwi różnica? W systemie operacyjnym. W przeciwieństwie do tradycyjnych laptopów opartych na Windows, MacOS czy Linux, Chromebook Plus 515, podobnie jak wszystkie inne Chromebooki, wyposażony jest w system ChromeOS. Tak naprawdę żeby zacząć na nim pracę wystarczy zalogować się na swoim koncie Google, co jednocześnie daje nam dostęp do wszystkich plików w ramach tego środowiska.


Czy na Chromebooku Plus 515 działa pakiet Office?

Jak najbardziej.

Chromebooki Plus współpracują z pakietem Microsoft® Office. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz akurat skorzystać z Word, Excel® czy PowerPoint®, łatwo znajdziesz aplikacje online. Co więcej, dzięki dołączonym Dokumentom, Arkuszom i Prezentacjom Google, Chromebooki są wyposażone, aby pomóc Ci w realizacji codziennych obowiązków.

*Dodatkowe funkcje są dostępne w ramach subskrypcji Microsoft 365.


Czy na Chromebooku Plus 515 będę mógł oglądać bez problemu Netflix czy Disney+?

Tak, na Chromebooku Plus 515 będziesz mógł bez problemu korzystać z platform takich jak Netflix czy Disney+. Dzięki dostępowi do przeglądarki internetowej i aplikacjach dedykowanych dla tych platform, będziesz mógł strumieniować ulubione filmy i seriale, a płynne działanie aplikacji streamingowych, zapewni wysoką jakość obrazu i dźwięku. Dodatkowo, system ChromeOS często aktualizowany jest w celu zapewnienia kompatybilności z najnowszymi aplikacjami i usługami streamingowymi. W związku z tym, korzystanie z platform takich jak Netflix czy Disney+ na Chromebooku Plus będzie przyjemne i bezproblemowe.


Czy można grać na Chromebooku Plus 515?

Tak, Chromebooki, w tym Acer Chromebook Plus 515, oferują możliwość grania w gry. Dzięki dostępowi do sklepu Play oraz usług cloud gaming, takich jak NVIDIA GeForce NOW, XBOX Cloud Gaming czy Luna, użytkownicy mogą cieszyć się szerokim wyborem gier na swoich urządzeniach. To sprawia, że Chromebooki są atrakcyjną opcją dla miłośników gier, niezależnie od preferowanego gatunku czy platformy. Dodatkowo, dzięki interfejsowi opartemu na przeglądarce, korzystanie z tych usług gamingowych na Chromebooku jest łatwe i wygodne. W ten sposób, Chromebook Plus stanowi nie tylko praktyczne narzędzie do pracy i nauki, ale także doskonałą platformę do rozrywki dla wszystkich miłośników gier.


Czy Acer Chromebook Plus 515 korzysta z AI?

Oczywiście! Decydując się na naszego Chromebooka, otrzymujesz dostęp do narzędzi od Google i Adobe Express wspomaganych sztuczną inteligencją, które czynią edycję zdjęć czy grafiki dziecinnie prostą. Acer Chromebook Plus 515 wykorzystuje AI także w narzędziach, które poprawiają jakość dźwięku i obrazu podczas wideokonferencji.

Czy muszę instalować antywirus na Chromebooku Plus 515?

Nie! Jedną z największych zalet tego urządzenia jest bezpieczeństwo korzystania z niego. Acer Chromebook Plus 515 posiada wbudowany antywirus, który sam się aktualizuje. Dzięki temu nie musisz się martwić o dodatkowe zabezpieczenia.

Czy system operacyjny ChromeOS jest łatwy w użyciu?

Z naszego punktu widzenia, jak najbardziej.

Ten lekki system operacyjny skupia się głównie na przeglądarce internetowej Chrome oraz aplikacjach z Chrome Web Store i Google Play Store. Dzięki temu, użytkownicy mogą łatwo korzystać z różnorodnych narzędzi oraz aplikacji dostępnych w tych sklepach, co sprawia, że obsługa Chromebooka Plus jest przyjemna i wygodna. Interfejs oparty na przeglądarce ułatwia również nawigację oraz dostęp do wszystkich funkcji, co czyni używanie Chromebooka bardziej intuicyjnym dla użytkowników niezależnie od poziomu umiejętności technicznych. Dodatkowo, regularne aktualizacje systemu zapewniają bezpieczeństwo oraz wydajność, co sprawia, że Chromebooki Plus są nie tylko łatwe w obsłudze, ale także stabilne i niezawodne.

Gdybyśmy mieli znaleźć idealne porównanie dla tego systemu to zestawilibyśmy go z telefonami z Androidem.

Czy będzie to dobry wybór dla studenta?

Oczywiście! Wszystkie Chromebooki pozwalają na nawet do 10 godzin pracy na baterii w zależności od tego co robisz, co z powodzeniem przyda się na studiach. Z kolei Acer Chromebook Plus 515, to także wytrzymałość klasy wojskowej, dzięki czemu bez problemu wytrzymuje on upadki z wysokości do 1,2 m. W studenckiej codzienności często ma niebagatelne znaczenie.

Urządzenia te świetnie sprawdzą się też w pracy na dokumentach w środowisku Google. Co więcej cechują się one szybkością pracy, prostotą obsługi i bezpieczeństwem. Nawet jeśli uważasz się za totalnie nietechnicznego człowieka, ten laptop przypadnie Ci do gustu, zwłaszcza gdy masz już u siebie smartfon z Androidem. Łatwo go połączyć z Chromebookiem, dzięki czemu oba sprzęty mogą korzystać z dodatkowych możliwości. Są one też dość przystępne cenowo - zatem idealne na studencką kieszeń.

Czy Chromebook będzie dobrym laptopem dla osób będących na bakeir z technologią?

Tak, to odpowiedni laptop również dla osób starszych. Ma przejrzysty i intuicyjny interfejs, który jest podobny do obsługi Androida i przeglądarki Chrome, czyli jak w wielu telefonach. Dzięki temu jego obsługa jest prosta. Co ważne żeby go skonfigurować nie trzeba przekopywać się przez różnorodne instalacje i konfigurację. Wystarczy zalogować się do konta Google i laptop już jest gotowy do użycia.

Dlaczego Chromebook Plus jest droższy od zwykłego? Czy warto dopłacić?

Chromebooki Plus odznaczają się przede wszystkim znacznie mocniejszymi podzespołami, niż “zwykłe” Chromebooki, co gwarantuje jeszcze większą szybkość działania, a także pracę na narzędziach wymagających większych mocy obliczeniowych, jak na przykład programy do obróbki grafiki czy video. A skoro już o tym mowa, to na Chromebookach Plus znaleźć można narzędzia od Adobe oraz Google, które dzięki wsparciu sztucznej inteligencji sprawiają, że praca z grafiką czy obróbka zdjęć nigdy jeszcze nie były tak prosta. Ostatnim z plusów, o którym chcemy wspomnieć (choć oczywiście na tym się one nie kończą), jest wytrzymałość klasy wojskowej zgodne ze standardem militarnym MIL-STD-810H, co oznacza, że Chromebook Plus odporny jest między innymi na działanie czynników atmosferycznych, czy upadki z wysokości do 1,2 metra. Wydaje nam się zatem, że warto dopłacić za Plusa, jednak wszystko zależy od Waszych potrzeb i tego, co czego laptop będzie używany.

Podsumowując, jak sam możesz zobaczyć nie taki straszny Chromebook jak go malują… 😀 To laptop, który idealnie sprawdzi się dla osób, które cenią sobie urządzenia w korzystnej cenie i jednocześnie szybkie, bezpieczne i łatwe w działaniu.

Czy to fajny laptop dla nauczyciela?

I to jeszcze jak! Nauczyciel to osoba, która ma wiele obowiązków na głowie. Spora gromada uczniów pod opieką, hałas w trakcie przerw, sprawdziany, zebrania… Dlatego w doborze laptopa istotna będzie łatwość obsługi, prostota konfiguracji oraz niezawodność, która pozwala na sprawną pracę.

Acer Chromebook Plus 515 jest odpowiedzią na wszystkie te potrzeby. Co więcej, jego cena jest przystępna, a na zakup nauczyciel może użyć bonu 2500 zł w ramach programu Laptop dla nauczyciela.

Moglibyśmy długo wymieniać jego zalety w pracy dla nauczyciela, jednak wolimy oddać głos osobie, która pracuje w szkole i zna ten temat od podszewki. Obejrzyjcie nasz materiał z Aleksandrą Pośpieszałowską - Skuzą, która na co dzień pracuje jako nauczycielka języka angielskiego w I liceum ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach


Podsumowując, jak sam możesz zobaczyć nie taki straszny Chromebook jak go malują… 😀 To laptop, który idealnie sprawdzi się dla osób, które cenią sobie urządzenia w korzystnej cenie i jednocześnie szybkie, bezpieczne i łatwe w działaniu.

Adobe Photoshop przez 3 miesiące za darmo!

Z Chromebookiem Plus możesz przez 3 miesiące bezpłatnie korzystać z programu Photoshop w przeglądarce i usługi Adobe Express Premium.

Odbierzesz go tu


Poznaj Acer Chromebook Plus 515
i ChromeOS

 • Lekcja nr 1.

  Jak rozpocząć korzystanie z Chromebooków Acer? Pierwsze kroki użytkownika

 • Lekcja nr 2.

  Jak edytować pliki oraz zdjęcia na Chromebooku Acer?

 • Lekcja nr 3.

  Jak podłączyć telefon z Androidem do Chromebooka Acer?

 • Lekcja nr 4.

  Jak bezpiecznie korzystać z Chromebooka Acer?

 • Lekcja nr 5.

  Dlaczego warto kupić Chromebooka Acer? Kluczowe zalety

 • Lekcja nr 6.

  Jak w łatwy sposób przenieść swoje dane na Chromebooka Acer?

 • Lekcja nr 7.

  Jak zacząć przygodę z cloud gamingiem?

 • Lekcja nr 8.

  Co zrobić, gdy zgubisz swojego Acer Chromebooka?

 • Lekcja nr 9.

  Jak korzystać z Google Workspace?