Acer przedstawił nową gamę projektorów laserowych o zastosowaniu profesjonalnym, na którą składają się trzy modele: PL6310W, PL6510 i PL6610T. Wysoka jasność wyświetlanego obrazu to zasługa zastosowanej diody laserowej, która zapewnia wyjątkową wydajność projektora (nawet 30 000 godzin pracy) oraz ostrość i przejrzystość obrazu.

Połączenie jasności na poziomie 5500 lumenów ze współczynnikiem kontrastu o wartości 2000000:1 sprawia, że obraz jest doskonale wyrazisty – nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Z kolei możliwość wyświetlania obrazu w 360 stopniach oraz tryb wyświetlania portretowego czynią nową serię projektorów Acer rozwiązaniami o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Na przykład na targach, wystawach, czy podczas prezentacji.
 
Wysoka wydajność pracy

Zastosowanie fosforu do modyfikacji promienia lasera przekłada się na niższy pobór mocy oraz na 30% jaśniejszy wyświetlany obraz w porównaniu do wyświetlaczy lampowych o podobnych parametrach jasności wyświetlania.

Sercem serii projektorów PL jest laserowe źródło światła o jasności 5500 lumenów, dzięki któremu obraz wyświetlany np. w auli, w sali koncertowej, w dużej sali konferencyjnej czy w innym obiekcie o pokaźnej kubaturze jest wyjątkowo jasny. Wyświetlany obraz jest do tego bardzo czysty i żywy – także w miejscach wyjątkowo jasnych. Jako, że laser jest w stanie wygenerować światło o każdej długości fali, użytkownik nowych projektorów Acer zyskuje szerszy zakres przestrzeni kolorów i wyższą dokładność barw wyświetlanego obrazu bez utraty poziomu jasności. Seria projektorów PL gwarantuje wyświetlanie 94% palety kolorów RGB.

Pełna swoboda ruchu
Każdy z nowych projektorów z serii PL ma możliwość obracania się o 360 stopni przy dowolnym kącie nachylenia. Stwarza to nowe możliwości montażu urządzenia na potrzeby wyświetlania, odpowiednio do wymagań danej sytuacji i właściwości danego obiektu – niezależnie od tego, czy obraz wyświetlany jest w galerii, w salonie ekspozycyjnym, czy w przestrzeni publicznej.

Tryb wyświetlania portretowego daje użytkownikowi możliwość ustawienia i zamontowania projektora bokami skierowanymi w górę i w dół, co może być szczególnie przydatne np. w muzeach, na wystawach, w galeriach handlowych czy na wydarzeniach branżowych różnego formatu. Korzystając z pokręteł znajdujących się na obudowie projektora można regulować przesunięcie soczewki w pionie, a także płynnie zmieniać format i rozmiar wyświetlanego obrazu.

Zgodność ze standardami: IP6X (przy nieprzerwanym wyświetlaniu) i HDBaseT 
Projektory z serii PL wyposażone są w uszczelniony silnik optyczny zgodny ze standardem bezpieczeństwa IP6X. Wyjątkowa odporność projektorów na kurz sprawia, że są to urządzenia wyjątkowo niezawodne, zdolne pracować 24 godziny na dobę.

Czyni je to idealnym wyborem dla muzeów, przestrzeni wystawienniczych itp. Dzięki zgodności serii PL ze standardem HDBaseT (globalnym standardem łączności audio/video HD/Ethernet), nowe projektory Acer są również w stanie wyświetlać sygnał video transmitowany poprzez sieć LAN. Sygnał może być przesyłany przewodem o długości do 100 m.

Dokumentacja medyczna ‘na większym ekranie’
Projektory PL obsługują standard DICOM (obrazowanie cyfrowe i wymiana obrazów w medycynie) i umożliwiają wyświetlanie monochromatycznej dokumentacji medycznej (zdjęcia RTG, tomograficzne) w bardzo wysokiej jakości. Nowe rozwiązania Acer sprawdzą się zatem także na wszelkich szkoleniach, sympozjach czy wykładach medycznych, gdzie może zaistnieć potrzeba wyświetlenia obrazu w skali szarości przy zachowaniu wysokiego poziomu szczegółowości na większej powierzchni.

Niezawodność na lata: wydajność, niski koszt eksploatacji, bezobsługowość
Wydajność zastosowanego lasera redukuje zanik jasności 8 razy lepiej niż jakikolwiek projektor lampowy. Oznacza to, że jeśli projektor wyświetla obraz z jasnością na poziomie 5500 lumenów przez 2500 godzin, to odnotowany spadek poziomu jasności zamknie się w granicach 7%, podczas gdy w przypadku projektorów lampowych będzie to nawet 50%. Deklarowane 30 000 godzin pracy oznacza, że diody nie trzeba wymieniać przez ok. 10 lat przy użytkowaniu projektora średnio 8 godzin dziennie.

Łatwe sterowanie i natychmiastowe włączanie i wyłączanie
Niewątpliwą zaletą projektorów z serii PL jest możliwość sterowania nimi z poziomu sieci LAN. Użytkownik może zaplanować czas włączenia i wyłączenia projektora, a zdalne sterowanie urządzeniem odbywa się z poziomu strony internetowej (Windows lub macOS), z zastosowaniem rozwiązania do sterowania wieloma projektorami jednocześnie, a także z wykorzystaniem systemu powiadomień wysyłanych na skrzynkę mailową.

W odróżnieniu od standardowych projektorów lampowych, projektory laserowe z serii PL nie potrzebują dodatkowego czasu na ‘rozruch’ czy schłodzenie przed wyłączeniem. W modelach PL6310W i PL6510 znajdziemy także funkcję szybkiego włączania i wyłączania (12 sekund na każdą taką operację), co przekłada się na wyraźną oszczędność czasu.

Brak zawartości rtęci = mniejszy wpływ na środowisko naturalne
W rozwiązaniach diodowych nie stosuje się rtęci czy halogenu, co oznacza, że technologia laserowa jest zarówno bezpieczniejsza dla samych użytkowników, jak i bardziej przyjazna i dla środowiska naturalnego.

Ceny i dostępność w Polsce
Projektory z serii PL będą dostępne w Polsce od lipca. PL6510 w cenie 7199 zł, PL6610T w cenie 8499 zł, a cena PL 6310W zostanie podana w późniejszym terminie.